لاو سینما : سینمای ایران و جهان

محدودیت و ممیزی تلویزیونی دارد، که ندارد! در دسترس نیست و نیاز به تحقیق وسیع دارد؟ که ندارد!

آخرين به روز رساني : دوشنبه 19 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,0521
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش





موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4092
تاريخ انتشار : جمعه 22 دي 1396 - 17:43

 این روزها سریال «عمودی ها» در زمانی خارج از نُُرم معمول کنداکتور سریال ها روی آنتن شبکه۳ است، مجموعه ای که مشخصاً در زمان ثابت پخش سریال زیر سایه «لیسانسه ها» قرار گرفت و البته شاید مدیران شبکه۳ به دلایل فنی این مجموعه را در زمانی غیر از پیک روی آنتن بردند تا این سریال خیلی هم دیده نشود.
پرداختن به موضوعات مرتبط با آپارتمان نشینی همیشه جذاب و جالب بوده است. سریال های مختلفی در این ساختار ساخته شده است که اتفاقاً با توجه به موضوع روز و جذابش مورد توجه مخاطب هم قرار گرفته است. سریال «عمودی ها» قرار است به اتفاقات مرسوم زندگی آپارتمان نشینی بپردازد و در واقع روابط انسانها در میزانسنی نزدیک سوژه یک درام باشد. در اینکه سریال های آپارتمانی و قرار گرفتن چندین خانواده با تعاریف مختلف در کنار یکدیگر پر از سوژه های جذاب و موضوعات جالب مبتلا به در آپارتمان است که بگذریم به این نکته می رسیم که پیدا کردن این دست سوژه ها و موضوعات کار مشکلی است؟ محدودیت و ممیزی تلویزیونی دارد، که ندارد! در دسترس نیست و نیاز به تحقیق وسیع دارد؟ که ندارد!
اینکه چند خانواده با چند فرهنگ مختلف در نزدیک ترین حالت کنار هم زندگی کنند و نتوانند تعاریف هم را از زندگی درک کنند خط و ربط جذابی است که می تواند با طراحی کاراکترهای جذاب حاوی قصه هایی پر و پیمان باشد.

سریال «عمودی ها» از بازیگران چهره چندانی برخوردار نیست و اصولاً از جنس و جمال مشخص است که سریال گرانی از آب در نیامده است، لوکیشن محدود، بازیگران متوسط و فضایی معمولی حاکم بر مجموعه فعلی شبکه ۳ است و عملاً مشخص است تیم تولید قرار را بر این گذاشته اند که سریال براساس قصه های خاص مخاطب را جذب کند، به هر حال فراموش نکنیم فضای آپارتمانی و قصه های رخ داده میان اعضای خانواده ها آنقدر دردسترس عموم است که نویسندگان باید با اطلاع از حال و احوال موجود در روابط آپارتمانی قصه سریال شان را شکل دهند. به هر حال زندگی افراد مختلف در کنار هم با خلق و خوی متفاوت، با جهان بینی مختلف و تعاریف گوناگون از زندگی شهرنشینی باعث ایجاد چلنج هایی می شود که می توان آن را دستمایه یک سریال جذاب، طناز و البته منتقد قرار داد. این در حالی است که سریال «عمودی ها» تا امروز که قسمت های ابتدایی اش روی آنتن است. داستان چشمگیر و خاصی رو نکرده است باید دید در ادامه آیا سریال «عمودی ها» قدرت این را دارد که مخاطبش را در ساعتی غیر از پیک درگیر کند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد