لاو سینما : سینمای ایران و جهان

با این حال نخستین بازگشایی سینماها تا زودتر از اوایل مارس صورت نمی‌گیرد و این بخشی از اصلاحاتی است که همراه آن به باز شدن درهای کنسرت‌ها، نمایش‌های کمدی و آزاد

آخرين به روز رساني : جمعه 23 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 698,5421
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای جهان
کد مطلب : 4148
تاريخ انتشار : دوشنبه 25 دي 1396 - 19:57

به نقل از رویترز، پس از ۳۵ سال بسته بودن سینماها در عربستان سعودی، سینمایی موقتی در مکه اقدام به نمایش تعدادی فیلم بلند انیمیشن کرده است.

با این حال نخستین بازگشایی سینماها تا زودتر از اوایل مارس صورت نمی‌گیرد و این بخشی از اصلاحاتی است که همراه آن به باز شدن درهای کنسرت‌ها، نمایش‌های کمدی و آزاد شدن رانندگی و ورزشگاه رفتن زنان منجر شده است.

در عین حال، فعلا مقامات این کشور در حال راه‌اندازی امکاناتی چون ایجاد یک سالن فرهنگی در شهر جده با یک پروژکتور، فرش قرمز و ماشین فروش پاپ کورن هستند تا وقتی که سینماها بتوانند به صورت دایمی افتتاح شوند.

در اوایل دهه هشتاد میلادی تحت فشار از سوی محافظه‌کاران، سینما در عربستان ممنوع اعلام شد اما محمد بن سلمان ۳۲ ساله در حال اعمال کردن اصلاحات گسترده‌ای است و دولت سعی دارد اقتصادش را گسترده کند و اتکایش به نفت را کاهش دهد.

البته در راستای خواسته‌های حداقلی محافظه‌کاران، فیلم‌ها سانسور خواهند شد تا مطمئن شوند همگی در راستای ارزش‌های اخلاقی پادشاهی عربستان خواهند بود.

در حال حاضر هزاران شهروند سعودی به بحرین و امارات و دیگر کشورهای همسایه برای سرگرمی سفر می‌کنند، اما دولت می‌خواهد تمام پولی که خرج این سفرها می‌شود داخل کشور نگه دارد.

مسئولان سعودی انتظار دارند تا سال ۲۰۳۰ بتوانند ۳۰۰ سینما با ۲ هزار پرده افتتاح کنند و به این ترتیب بیش از ۲۴ میلیارد دلار به اقتصاد کمک شود و ۳۰ هزار شغل دایم ایجاد شود. سینماهای زنجیره‌ای منطقه‌ای هم می‌خواهند وارد بازار سعودی شوند و از قدرت خرید جوانان آن استفاده کنند که حدود ۷۰ درصد جمعیت کل آن را تشکیل می‌دهند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد