close
تبلیغات در اینترنت
دانلود آهنگ جدید

ابزار وبلاگ

دو فیلم ایرانی مختص مخاطبان بالای 14 سال به جشنواره فیلم برلین اضافه ش

لاو سینما : سینمای ایران و جهان

«هندی و هرمز» ساخته عباس امینی، بعد از فیلم «والدراما» که در «نسل ۲۰۱۶» حضور داشت، دومین فیلم این کارگردان در این بخش است که مربوط به فیلم‌های مختص مخاطبان بالا

آخرين به روز رساني : یکشنبه 28 مرداد 1397


کل مطلب : 4411 مطلب / کل بازديد : 571,5081
تبليغات

تبليغات
خرید بلیت به وقت شام
خريد بليت فراری
خرید بلیت لاتاری
خرید بلیت لونه زنبور
خرید بلیت مادر
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : سینمای ایران
کد مطلب : 4208
تاريخ انتشار : پنجشنبه 28 دي 1396 - 20:41

به نقل از سایت جشنواره فیلم برلین، فیلم‌های «هندی و هرمز» و «درساژ» که به ترتیب محصول ایران و محصول مشترک ایران و جمهوری چک هستند، به جمع رقابت‌کنندگان بخش «نسل ۲۰۱۸» شصت‌وهشتمین جشنواره فیلم برلین اضافه شدند.

نام این ۲ فیلم در جدیدترین بیانیه رسانه‌ای برلیناله در روز چهارشنبه اعلام شد و به این ترتیب آن‌ها در کنار پروژه‌های دیگری از جمله «آدام» محصول مشترک آلمان، ایسلند، ایالات متحده و مکزیک، «سرنوشت» محصول مشترک سوییس و بلژیک، «فانتزی بالا» محصول آفریقای جنوبی، «بوسیدن کندیس» محصول مشترک ایرلند و بریتانیا، «رتابلو» محصول مشترک پرو، آلمان و نروژ و همچنین «چیزی که والا می‌خواهد» محصول مشترک دانمارک و کانادا به رقابت خواهند پرداخت.

«هندی و هرمز» ساخته عباس امینی، بعد از فیلم «والدراما» که در «نسل ۲۰۱۶» حضور داشت، دومین فیلم این کارگردان در این بخش است که مربوط به فیلم‌های مختص مخاطبان بالای ۱۴ سال است.

داستان این فیلم در جزیره هرمز به وقوع می‌پیوندد که در آن هماتیت موجود در خاک باعث خون‌رنگ شدن امواج دریا می‌شود. هرمز ۱۶ ساله طبق سنت‌های جزیره با دختری به نام هندی که سه سال از او کوچک‌تر است ازدواج می‌کند و قرار است در معدنی شروع به کار کند اما چنین اتفاقی نمی‌افتد. به این ترتیب در این نمایش کارگردان از تقلای دو نوجوانی که باید دنیای آسوده خود را در جهانی پر از سختی رها کنند، هرمز مجبور می‌شود با یک قاچاقچی کنار بیاید.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد