لاو سینما : سینمای ایران و جهان

در بخش های دیگر این مستند، ورود تجهیزات فنی پیشرفته برای ساخت و راه اندازی کشتی های نفت کش در ایران مورد بررسی قرار می گیرد و در این زمینه گفتگوهایی نیز با مدیر

آخرين به روز رساني : دوشنبه 19 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 695,1941
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4256
تاريخ انتشار : یکشنبه 01 بهمن 1396 - 20:5

مجموعه مستند ۱۳ قسمتی «سفر نفت» که داستان ساخت و سفر طول و دراز نفتکش های ایرانی برای انتقال طلای سیاه را به تصویر می کشد هر روز از شبکه افق پخش می شود.

برای انتقال و فروش نفت خام راه های مختلفی وجود دارد که یکی از قدیمی ترین آنها، حمل و نقل دریایی به وسیله کشتی های بزرگ نفت کش است؛ کشتی هایی که ماه ها روی آب هستند تا برای کشور، کسب درآمد کنند.

مجموعه مستند «سفر نفت» داستان نفت کش های ایرانی است؛ از ساخت آنها تا سفرهای طولانی آنها در دریاها و اقیانوس ها. در این مجموعه ابتدا به استخراج نفت در ایران و تاریخچه کوتاهی از آن اشاره و سپس به راه های انتقال طلای سیاه پرداخته می شود.

در بخش های دیگر این مستند، ورود تجهیزات فنی پیشرفته برای ساخت و راه اندازی کشتی های نفت کش در ایران مورد بررسی قرار می گیرد و در این زمینه گفتگوهایی نیز با مدیران ارشد شرکت ملی نفتکش ایران صورت گرفته است.

کره جنوبی از جمله کشورهایی است که بسیاری از کشتی ها و نفتکش های ایران را ساخته و همکاری های گسترده ای در این زمینه با کشورمان داشته است. سفر نفتکش ها در آب های آزاد، روایت دیگری است که این مستند در قسمت های دیگر به آن می پردازد.

«سفر نفت» با تهیه کنندگی شهرام میلانی معتمد و با گفتارمتنی توسط محمدرضا شریفی نیا طی ۱۳ قسمت هر روز به جز پنجشنبه و جمعه روی آنتن شبکه افق می رود.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد