لاو سینما : سینمای ایران و جهان

شبکه‌ای سه‌زبانه که در کانال‌های فارسی، عربی و انگلیسی برنامه پخش می‌کند و در راستای توسعه کمی خود در سالی که گذشت آی‌فیلم2 را هم برای مخاطبان فارسی‌زبان افغانس

آخرين به روز رساني : چهارشنبه 21 آذر 1397


کل مطلب : 4671 مطلب / کل بازديد : 696,8181
تبليغات

خرید بلیت شعله ور
خرید بلیت یک کیلو و بیست و یک گرم
خريد بليت چراغ های ناتمام
خرید بلیت داش آکل
خرید بلیت تنگه ابوقریب
خرید بلیت پشت دیوار سکوت
خرید بلیت خرگیوش

موضوع : تلویزیون
کد مطلب : 4495
تاريخ انتشار : سه شنبه 20 شهريور 1397 - 17:45

این روزها سالگرد هشتمین سال تاسیس شبکه آی‌ فیلم است. شبکه‌ای که به نظر می‌رسد با توجه به مخاطبان و محبوبیت عمومی بیش از یک عمر هشت ساله، فعال و پویا بوده و توانسته جایگاهش را به عنوان شبکه‌ای معتبر و شناخته‌شده در میان تعدد شبکه‌ها و انبوه مخاطب با موفقیت تثبیت کند.
اکنون می‌توان گفت شبکه‌ آی‌فیلم پس از هشت سال فعالیت، دارای وجاهت رسانه‌ای در داخل و خارج از مرزهای ایران شده و به نقطه کانونی خود از حیث تاثیرگذاری و مرجع رسانه‌ای نزدیک شده است.

شبکه‌ای سه‌زبانه که در کانال‌های فارسی، عربی و انگلیسی برنامه پخش می‌کند و در راستای توسعه کمی خود در سالی که گذشت آی‌فیلم2 را هم برای مخاطبان فارسی‌زبان افغانستان و تاجیکستان راه انداخت و گستره رسانه‌ای خود را با کشورهای هم‌مرز با ایران گسترش داد.

نحوه گزینش و انتخاب سریالها برای بازپخش با رضایت مخاطب همراه بوده و تکرار آنها به تکراری بودن تلقی نشده اگرچه ممکن است نسبت به بازپخش برخی مجموعه های نمایشی، نقدهایی هم صورت گرفته باشد اما برآیند نظر مخاطبان از رضایت کلی آنها نسبت به سریال های بازپخشی خبر میدهد.

«آی فیلمی ها» برنامه ای است که به گفتوگو با بازیگران و هنرمندان سینما و تلویزیون کشورمان مینشیند و هنرمندان به ذکر خاطرات خود از ایفای نقش در فیلمها و سریالهای مختلف میپردازند.

«شما و آی فیلم» نیز برنامهای برای ارتباط مستقیم با مخاطبان شبکه آیفیلم است. در این برنامه نظرات مخاطبان را میشنویم، عکسها و ویدئوهای ارسالی آنها را میبینیم و اطلاعاتی راجع به برنامه های در حال پخش از شبکه آی فیلم ارائه میشود.


«مسابقه نما به نما» نیز هر روز به صورت زنده روی آنتن شبکه میرود و در این برنامه، بینندگان به سوالات مجری برنامه پاسخ میدهند.

«کافه فیلم» به پخش فیلمهای شاخص سینمای کشور میپردازد و بعد از نمایش هر فیلم، آن را با حضور کارگردان یا عوامل فیلم مورد نقد و بررسی قرار میدهد.

همچنین «سینما آی فیلم» به سینمای ایران و رویدادهای سینمایی کشور میپردازد و فیلم های در حال اکران در سینما و موضوعاتی مثل میزان فروش هفتگی و روزانه فیلمها را بررسی میکند.

در برنامه «پشت صحنه»، دوربین شبکه آی فیلم به پروژه های مختلف سینمایی، تلویزیونی و تئاترهای صحنه ای سرمیزند و ضمن ارائه اطلاعات مربوط به فیلم و سریالهای در حال تولید، با عوامل این پروژه ها به گفتگو می پردازد.

«خارج از کادر» از دیگر برنامه های در حال تولید و پخش است که هنرمندان ایرانی اعم از بازیگر، خواننده، بدلکار و... با حضور در آن برای بینندگان آیفیلم از زندگی شخصی و هنری خود می گویند.

شبکه آی فیلم در بخش فارسی خود مخاطب را با خاطراتشان پیوند زده و فرصتی فراهم کرده تا آنها به مرور بصری خاطرات تلویزیونی خود بپردازند.

 

مطالب مرتبط
مطلب زنده
پربازديد